ژل رویال چیست ؟

ژل رویال یا شاه‌انگبین نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود و یک ترشح پروتئینی است که از غدد هیپوفارِنکس و فک پایینی زنبور عسل کارگر خارج می‌شود. تنها غذایی که در طول عمر ملکه به او داده می‌شود و باعث بوجود آمدن این همه تفاوت بین زنبور ملکه و سایر زنبورها میگردد ،

چون از لحاظ ژنتیکی تفاوتی بین زنبور ملکه و زنبورهای ماده (کارگر) وجود ندارد و همه لاروهای زنبور عسل در ابتدا یکسان هستند و این اختلافات اساسی بین زنبور ملکه و زنبورهای کارگر بخاطر نوع تغذیه اوست بطوریکه از لحاظ جثه دو تا سه برابر بقیه زنبورهاست و از لحاظ طول عمر تا ۵۲ برابر یک زنبور کارگر عمر میکند ! و این همه به لطف غذای ویژه ای است که دریافت میکند.

انواع ژل رویال و تفاوت آنها باهم

 ژل رویالی که غذای ملکه است 

که تمام خواص شگفت انگیزی که به آن اشاره میشود مربوط به این ژل میشود و ما با روشهای خاصی زنبور را تحریک و وادار به تولید آن میکنیم

ژل رویالی که غذای زنبور کارگر هست

و در سه روز اول زندگی به او خورانده میشود و هیچ کدام از خواص غذای ملکه را ندارد و همه لاروها در ۳ روز اول زندگی از آن تغذیه می‌کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد

خواص درمانی ژل رویال

ژل رویال (غذای ملکه) دارای ویژگی‌های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

تحقیقات علمی بر روی خواص ژل رویال هر روز اثرات شگفت انگیزی از نتایج درمانی را بر روی بیماران آشکار میکند با کمی جستجو در اینترنت مقالات زیادی راجع به اثرات درمانی و خواص شگفت اگیز شاه انگبین یا رویال ژل Royal Jelly پیدا خواهید کرد و شگفت زده میشوید

ما در اینجا تنها به گوشه ای از این نتایج اشاره میکنیم:

عوارض و مشکلات یائسگی و پس از یائسگی را تسکین می بخشد

درمان کمخونی و افزایش سلول های قرمز خون

کاهش کلسترول خون

جلوگیری و درمان پوکی استخوان

بهبود سریع زخمها

بهبود عملکرد لوزالمعده و درمان دیابت

ترشح هورمون های لوزالمعده را تنظیم کرده و فعالیت سلولهای بنیادی را زیاد نموده و در نتیجه انسولین بیشتری تولید شده و باعث کاهش قند خون می گردد .

درمان آلزایمر و  MS:

ژل رویال دارای ویتامین های Bcomplex ، D،C،E،A ، بیوتن ، اسید فولیک ، اینوزیتول و اسید پانتوتنیک که بسیار موثر در بهبود کارایی سیستم عصبی ، تقویت حافظه و آرامش اعصاب میباشد .

کاهش اثرات جانبی شیمی درمانی

بیمارانی که تحت شیمی درمانی قراردارند ، عوارض جانبی درمان سرطان و کاهش پاسخ ایمنی  را با زخم های دردناک و زخم های دهانی تجربه میکنند. در مطالعات نشان میدهند ، مصرف ژل رویال (۱ گرم در روز) باعث بهبود زخم های دهان و کاهش زمان بهبودی شد.

سرشار از آنتی اکسیدانها و مواد معدنی

مانند کلسیم، مس ، آهن ، فسفر ، پتاسیم ، سیلیکون، سولفور و بسیار غنی از اسید نوکلئیک و همینطور سرشار از (RNADNA)  میباشد که مقاومت بدن را در برابر اثرات جانبی و زیان آور شیمی درمانی و اشعه درمانی بالا می برد و باعث بازسازی سلولها و افزایش قدرت سیستم ایمنی می شود و حتی خاصیت ضد توموری نیز دارد.

درمان ناباروری در مردان و زنان :

ترکیبات بسیار کامل ژل رویال باعث تحریک غدد ، نرمال نمودن سیستم تولید مثل در زنان و مردان می شود و تمایلات جنسی را افزایش می دهد.

نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله داروهای گیاهی ابن سینا (Avicenna Journal of Phytomedicine) فواید ژله رویال روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی کرده است.

تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آن ها در این آزمایش آنالیز شدند. نتایج اشاره بر این دارد که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری در هر دو جنس نر و ماده  را بهبود بخشد. در بسیاری از کشورهای دنیا درمان ناباروری با ژل رویال یکی از شناخته شده ترین و موثرترین درمانها به کار برده شده و رایج است.

روش مصرف ژل رویال :

برای جذب حداکثری و بهترین نتیجه گیری از درمان با ژل های ایرانی خودمان ما راه زیر زبانی را به شما توصیه میکنیم، به این صورت که مقدار حدود یک گرم  (به اندازه یک نخود) ، از ژل رویال فریز شده را برداشته و زیر زبانتون بگذارید تا از طریق رگ های زیر زبان سریعا جذب خون شود .

حتما این کار را ناشتا انجام بدهید یا یک ساعت بعد از خوردن شام و قبل از خواب

و تا نیم ساعت روی آن چیز دیگری نخورید ، مخصوصا آب اصلا نخورید.

نکته بسیار مهم !

طریقه نگهداری و ارسال محصول :

ژل رویال بعد از برداشته شدن از کندو بلافاصله باید در یک ظرف دربسته و دوجداره و کدر (جهت عبور نکردن نور) ریخته شده و به فریزر منتقل شود ، چون در دمای محیط زود فاسد میشود و خواص خود را از دست میدهد.

اگر میخواهید از این محصول بعنوان دارو و برای درمان بیماری استفاده کنید حتما باید از خود ژل رویال اصلی که غذای ملکه است و بصورت خالص استفاده کنید (نه مخلوط شده با عسل)

متاسفانه بعضی از همکاران ما در زمان ارسال ژل رویال ، برای اینکه از فاسد شدن آن جلوگیری کنند ، بعلت نا آگاهی آن را با مقداری عسل مخلوط میکنند ولی اینکار شاید از فاسد شدن سریع آن جلوگیری کند اما باعث از دست رفتن خواص درمانی ژل رویال میگردد و ژل رویالی که با عسل مخلوط میشود نهایتا باید ظرف مدت 15 تا 20 دقیقه مصرف شود تا خواص درمانی خود را ازدست ندهد.

برای ارسال ژل رویال خالص و تازه ، بسته بندی ویژه ای لازم هست تا بصورت فریز شده و با پست سرد (بصورت هوایی) محصول را بدست مصرف کننده رسانید ، و بعلت هزینه های بالا و محدودیت های ارسال با این روش پیشنهاد ما این است که ژل رویال را از نزدیکترین زنبوردار مطمئن به محل زندگی خود تهیه کرده و آنرا داخل یک کلمن پر از یخ قرار داده و پس از رسیدن به منزل سریعا داخل فریزر قرار دهید. ژل رویال در حالت فریز شده تا یکسال براحتی قابل نگهداری و مصرف میباشد .

روش های دیگری هم برای نگهداری و مصرف ژل رویال هست که بیشتر وارداتی است ، یک مدل آن بصورت آمپول خوراکی محلول با مواد نگهدارنده است و روش دوم که بهتر از این نوع محلول است روش خشک کردن هست که بعضی کشورها تکنولوژی آنرا دارند به اینصورت که ژل را در حالت خلاء خشک و بصورت پودر بسته بندی میکنند با این روش ژل رویال خواصش را با کیفیت بالایی حفظ کرده و تا دوسال قابلیت ماندگاری دارد .

خرید این محصول در مشهد

عطر و طعم بی نظیر عسل واقعی را تجربه کنید

اگر این مطلب را مفید میدانید برای دوستان خود در شبکه های زیر به اشتراک بگذارید :