خواص درمانی

ژل رویال (غذای ملکه) دارای ویژگی‌های مختلف بیولوژیکی مفید برای سلامت انسان مانند فعالیت‌های آنتی‌اکسیدانی، اثرات ضد باکتری، افزایش ایمنی و اثرات ضد تومور است.

تحقیقات علمی بر روی خواص ژل رویال هر روز اثرات شگفت انگیزی از نتایج درمانی را بر روی بیماران آشکار میکند با کمی جستجو در اینترنت مقالات زیادی راجع به اثرات درمانی و خواص شگفت اگیز شاه انگبین یا رویال ژل Royal Jelly پیدا خواهید کرد و شگفت زده میشوید

ما در اینجا تنها به گوشه ای از این نتایج اشاره میکنیم:

درمان آلزایمر و  MS:

ژل رویال دارای ویتامین های Bcomplex ، D،C،E،A ، بیوتن ، اسید فولیک ، اینوزیتول و اسید پانتوتنیک که بسیار موثر در بهبود کارایی سیستم عصبی ، تقویت حافظه و آرامش اعصاب میباشد .

همچنین سرشار از مواد معدنی مانند :

کلسیم، مس ، آهن ، فسفر ، پتاسیم ، سیلیکون، سولفور و بسیار غنی از اسید نوکلئیک و همینطور سرشار از (RNADNA)  میباشد

درمان ناباروری در مردان و زنان :

ترکیبات بسیار کامل ژل رویال باعث تحریک غدد ، نرمال نمودن سیستم تولید مثل در زنان و مردان می شود و تمایلات جنسی را افزایش می دهد.

نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله داروهای گیاهی ابن سینا (Avicenna Journal of Phytomedicine) فواید ژله رویال روی پارامترهای اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی آلدئید در موش را ارزیابی کرده است.

تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آن ها در این آزمایش آنالیز شدند. نتایج اشاره بر این دارد که درمان توسط ژل رویال میتواند ناباروری در هر دو جنس نر و ماده  را بهبود بخشد. در بسیاری از کشورهای دنیا درمان ناباروری با ژل رویال یکی از شناخته شده ترین و موثرترین درمانها به کار برده شده و رایج است.

توضیحات کاملتر را اینجا ببینید.

بهبود عملکرد لوزالمعده و درمان دیابت

ترشح هورمون های لوزالمعده را تنظیم کرده و فعالیت سلولهای بنیادی را زیاد نموده و در نتیجه انسولین بیشتری تولید شده و باعث کاهش قند خون می گردد .

ژل رویال یک ماده آنتی اکسیدان می باشد

که مقاومت بدن را در برابر اثرات جانبی و زیان آور شیمی درمانی و اشعه درمانی بالا می برد و باعث بازسازی سلولها و افزایش قدرت سیستم ایمنی می شود و حتی خاصیت ضد توموری نیز دارد.

جلوگیری و درمان پوکی استخوان

عوارض و مشکلات یائسگی و پس از یائسگی را تسکین می بخشد

بهبود سریع زخمها

کاهش کلسترول خون

افزایش سلول های قرمز خون

کاهش اثرات جانبی شیمی درمانی :

بیمارانی که تحت شیمی درمانی قراردارند ، عوارض جانبی درمان سرطان و کاهش پاسخ ایمنی  را با زخم های دردناک و زخم های دهانی تجربه میکنند. در مطالعات نشان میدهند ، مصرف ژل رویال (۱ گرم در روز) باعث بهبود زخم های دهان و کاهش زمان بهبودی شد.

ارسال این مطلب برای دوستانتون در این شبکه ها :