کم‌خونی یا آنمی چیست ؟

 اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز یا هموگلوبین کافی در خون وجود ندارد.

هموگلوبینی که در گلبول‌های قرمز خون وجود دارد باعث می‌شود تااکسیژن به گلبول قرمز متصل شده و توسط مویرگ‌ها به بافت‌های مختلف بدن برسد. ازآنجایی که تمام سلول‌های بدن انسان برای زنده ماندن به اکسیژن وابسته‌اند، کمبود آن باعث هیپوکسی شده و گسترهٔ وسیعی از مشکلات را بوجود می آورد.


علل کم خونی :

 • از دست دادن خون: خون ریزی متوالی در زمان‌های قاعدگی یا به دلیل زخم معده یا سرطان می‌تواند باعث فقر آهن و کم‌خونی در بدن شود.
 • کمبود آهن در رژیم‌های غذایی: اگر مواد غذایی که روزانه مصرف می‌شود دارای مقدار کمی آهن باشد یا در رژیم غذایی گوشت را حذف کنیم یا در کودکان شیرخوار که فقط از شیر مادر استفاده می‌کنند، کمبود آهن به وجود می‌آید.
 • خانم‌های باردار و مخصوصاً کسانی که در حال شیردهی هستند به دلیل سیستم عملکردی بدن چند برابر بیشتر از آقایان به آهن نیاز دارند و رژیم غذایی آن‌ها باید غنی از آهن باشد.

علائم کم خونی :

مهمترین علامت کم‌خونی احساس خستگی زودرس و فرسودگی است. علائم دیگر شامل این موارد است:

 • ضعف
 • رنگ پریدگی غشا مخاطی و بستر ناخن و پوست
 • ضربان نامنظم یا تند قلب
 • کوتاهی نفس
 • درد قفسهٔ سینه
 • احساس سبکی در سر یا سرگیجه خفیف
 • مشکلات شناختی
 • بی‌حسی، کرختی یا سردی انتهای اندامها
 • سردرد

درمان کم خونی :

یکی از روشهای درمان طبیعی کمخونی استفاده از گرده گل به این منظور است ، گرده گل بعلت داشتن هیستیدین در کم خونیهای خطرناک و کم کردن فشار خون مؤثر است این ماده هموگلوبین خون را افزایش میدهد

همچنین گرده گل غنی ترین منبع ویتامینها میباشد. درصد عناصر نیروبخش در گرده گل بطور قابل توجهی از درصد مربوط به مخمر آبجوسازی و جوانه گندم بیشتر است. گرده گل، کمبود مواد مغذی رایج در عادات روزانه غذاهای ناکامل زندگی متمدن امروزی را اصلاح میکند

گرده گل غذایی کامل بوده و حاوی عناصر بسیاری است که در فرآورده های حیوانی وجود ندارند، از لحاظ دارا بودن پروتئین، از هر منبع حیوانی دیگر غنی تر است. این ماده حاوی آمینو اسیدهای بیشتری نسبت به گوشت، تخم مرغ پنیر با وزن برابر میباشد


طریقه مصرف گرده گل :

۲۰ گرم یا یک قاشق غذاخوری گرده گل را در یک لیوان آب ولرم و یک قاشق عسل گوَن حل کرده و این شربت آماده شده را طی سه نوبت در روز بنوشید (بمدت یک تا سه ماه) میتوانید با آبمیوه هم مخلوط کنید یا همراه با سیب رنده شده میل کنید ، این بستگی به ذائقه شما دارد.

نکته مهم : هیچ گاه عسل را در آب داغ یا شرایط دمای بیش از ۴۰ درجه قرار ندهید
که خاصیت خود را ازدست داده و تمام آنزیمهای مفیدش از بین میرود و بسیار مضر میشود

چرا از محصولات ما بخرید !؟

اطمینان از اصالت و طبیعی بودن عسل و سایر محصولات

دارای نشان سیب سلامت و تایید سازمان غذا و دارو با مجوز شماره ۵۰/۱۵۳۳

جهت اطمینان به آزمایشگاه بدهید ، اینجا را کلیک کنید تا نمونه آزمایش عسل طبیعی را مشاهده کنید، ضمانت برگشت وجه و هزینه آزمایش در صورت مغایرت ظرف ۲۴ ساعت.

ارسال رایگان به سراسر کشور (تحویل سه تا پنج روزه)

پرداخت وجه سفارش بعد از دریافت محصول درب منزل

ما برکت کار خود را در رضایت مشتری هم از کیفیت و هم قیمت میدانیم ، به همین خاطر نسبت به عسلهای طبیعی مشابه در بازار ، ارزانتر میفروشیم .

بررسی کیفیت و قیمت محصولات و قضاوت توسط خود مشتریان در فروشگاه ، زیر توضیحات تکمیلی هر محصول (نقد و بررسی ها)

عطر و طعم بی نظیر عسل واقعی را تجربه کنید

اگر این مطلب را مفید میدانید برای دوستان خود در شبکه های زیر به اشتراک بگذارید :